Többféle házi módszer is létezik az aranyér kezelésére. Azonban érdemes rögtön leszögezni, hogy ezektől nem szabad a teljes gyógyulást elvárni, csupán hatásos enyhülést. Az aranyér kezelése orvosi szakértelmet igényel főleg akkor, ha súlyos aranyérről van szó.
Ami a legfontosabb az a megelőzés. A rostban gazdag táplálkozással a belek sokkal optimálisabban fognak működni és a széklet kisebb erőfeszítéssel lesz üríthető. Ajánlott naponta rostot bevinni, méghozzá 25-30 grammot. Minden növény tartalmaz magában rostot, azonban előnyben kell részesíteni a vízben oldhatatlan rostokat mint a búzakorpa, valamint a teljes kiőrlésű kenyerek, lenmag, és persze a gyümölcsök és a zöldségek héja is. Amennyiben már aranyérrel rendelkezel, akkor érdemes kerülni a fűszeres ételeket valamint az élénkítő szereket mint az alkohol, a kávé.
Nagyon fontos továbbá a megfelelő vízbevitel vagyis naponta 2 liter víz. Ajánlott kerülni a cukros és szénsavas üdítőitalokat is. Ajánlott a multivitaminok szedése is mivel nagyon fontos a megfelelő C-, E-vitamin és cink bevitel is.
És most jöjjenek olyan házi praktikák amelyek szintén segíthetnek. Nagyon fontos az időzítés is. amikor székelési ingered van, akkor ajánlott rögtön WC-re menni. Sose szabad erőlködni a székelés során, mivel az is csak árthat a már meglévő aranyérnek valamint megelőzésnek is jó. Ajánlott mindig tisztán tartani a végbélnyílást. Székelés után érdemes meleg vízzel megmosni, hogy tiszta legyen és szaporodjanak el a baktériumok.
Érdemes továbbá speciális toalettpapírt használni valamint törlőkendőt. Érdemes továbbá allergén anyagoktól mentes törlőkendőt használni. Nem ajánlott a túlzásba vitt törlés a székletürítés után.
Az aranyér kezelése nagyszerű lehet még az Aurumflex Extra balzsam segítségével amit kifejezetten külső aranyeres panaszokra ajánlunk. A gyógynövények nagyon sokat segíthetnek a kezelésben.
Amennyiben aranyered van nagyon fontos, hogy kényelmesen öltözz fel. Nem ajánlott a szoros nadrág, az öv és a rosszul szellőző ruházat sem. Nagyon fontos a rendszeres testmozgás is. A testmozgás nagyon jól beindítja a vérkeringést és segíti megelőzni a szorulást is.