Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Milyen gyógyteát válasszunk felfázásra?

2020. 09. 24. 12:27:00 Sági Zsolt - HillVital

A felfázás egy nagyon kellemetlen betegsége mely leginkább a nők körében gyakori.

Jellegzetes tünetei közé sorolhatóak a sűrű vizelési inger, amely során nagyon kevés vizelet távozik, valamint az inger sem szűnik meg.

A legtöbb esetben valamilyen kórokozó vagy baktérium okozza a problémát. De mit tehetünk ellene?

Felfázásra gyógyteák

Medveszőlő levél tea

A medveszőlő leveléből készült tea az egyik legjobb hatással rendelkező gyógytea, amit bevethetünk a felfázás ellen. Antibakteriális hatásának köszönhetően képes a húgyutakban és a hólyagban lévő fertőzés megszüntetésére, enyhítésére. Erőteljes gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatással rendelkezik. Teája elkészítésénél azonban érdemes odafigyelni, hogy ne forrázzuk, hanem áztassuk. A benne lévő cserzőanyagok forrázás esetén nagy mennyiségben oldódnak ki, aminek köszönhetően gyomorproblémák okozhat. Áztatás esetén nem kell ettől aggódni. Egy hétnél tovább ne fogyasszuk!

Tea: 1 teáskanálnyi medveszőlő levelet öntsünk fel egy bögre hideg vízzel, majd hagyjuk állni 4-6 órán keresztül. Ezt követően szűrjük le, majd meglangyosítva fogyasszuk.

Áfonya

Legyen szó akár tőzegáfonyáról, vagy vörös-, és fekete áfonyáról, ugyanis mind rendelkezik antibakteriális hatással. Ennek köszönhetően a medveszőlőhöz hasonló hatással rendelkezik és fogyasztásával hozzá hasonló eredményt is érhetünk el. Ezen kívül az áfonya termése biztonságosabban alkalmazható, mint a medveszőlő. Azonban az áfonyát csak kúraszerűen érdemes fogyasztani. Fontos tudni, hogy napi kétszer 2,5 dl tőzegáfonyalé már képes kifejteni a hatását és hozzájárul a vizeletkiválasztó rendszer egészségéhez. Hozzá kell tenni azonban azt is, hogy sok ember számára ez a fél literes mennyiség kisebb emésztőrendszeri problémákat okozhat kalória-, cukor- és savtartalma miatt.

Cickafarkfű

A cickafarkfű gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatással is rendelkezik. Bár leginkább nőgyógyászati problémák esetén, pontosabban menstruációs panaszokra ajánlott a fogyasztása, húgyúti panaszok esetén is bevethető. Hatékonyan képes enyhíteni a gyulladást, valamint a fertőzést. Súlyosabb esetekben vérzéscsillapító hatása is hasznosnak bizonyul. Azonban ha már idáig fajul a dolog, tehát a zavaros vizelet véresre vált, akkor mindenképp orvossal kell egyeztetni!

Felfázásra gyógytea