Szinte már közhelyes, hogy „a gyógyszerek csak a tüneteket kezelik, de a kiváltó okot nem”.
Nos, a fájdalomcsillapítók esetében még ez sem igaz... De mit lehet tenni, ha fáj a fejed, és nem akarsz mérgező gyógyszereket szedni?
Ezt a cikket nem véletlenül nem reklámozzák a tévében...
Szinte már közhelyes, hogy „a gyógyszerek csak a tüneteket kezelik, de a kiváltó okot nem”. Nos, a fájdalomcsillapítók esetében még ez sem igaz. A fájdalomcsillapító – ahogy már sok számos szaktekintély is hangoztatta – valójában egyáltalán nem csillapítja a fájdalmat.
A reklámokban láthatod, ahogyan a kisfigurák, molekulák, hatóanyagok „megkeresik” a fájdalmas területet, és ott rendet tesznek, hatnak a fájdalmakra, meg ilyesmi. Sajnos ez teljesen távol áll a valóságtól.
A fájdalomcsillapító mást sem csinál, mint megszakítja a problémás terület és az agy közötti kapcsolatot, így kevésbé vagy egyáltalán nem érzékeled a fájdalmat, ami egyébként ugyanolyan intenzitással fáj, csak nem érzed.
Klasszikus példa a fejfájást csillapító gyógyszerek. Fáj a feje? Hát vegyen be fejfájás csillapító gyógyszert, és kis szerencsével akár 4 óra hosszáig nem fog fájni a feje! De miért fáj?
A vízhiányra számos tünet vezethető vissza, többek között a gyengeség, fáradékonyság, szédülés, izomgörcsök, magas vérnyomás, és ugyanígy a fejfájás is…
Sokan, akik rendszeresen szenvednek migrénes fejfájástól, kétségbeesetten keresik az okát, súlyos betegségekre gyanakszanak, pedig a fejfájások leggyakoribb oka a szervezetben fellépő folyadék-, illetve sóhiány.
Javaslat:
A HillVital „Fájdalomcsillapító készítmény” reklámja a következő:
„Kapjon be egy teáskanálnyi (4-5 gramm) sót, majd igyon rá egy liter vizet, és szinte teljesen biztos, hogy megszabadul a kínzó fejfájástól! A kockázatokról és mellékhatásokról senkit se kell megkérdeznie, mert az nincs!” :-)
Remélem tudtam segíteni!