Gyógynövényeket az otthonunkban is termeszthetünk mégpedig a következőképpekn.
Bazsalikom: A bazsalikom enyhítheti a fejfájást, ha egy kicsit összenyomjuk, és a halántékunkhoz dörzsöljük. Szórjunk egy maréknyi bazsalikomlevelet egy tálnyi forró vízbe, várjunk, míg hűl egy kicsit, aztán áztassuk bele a lábunkat. Magról vethető növény, elegendő a kert melegebb pontjain egy centi mélyen a földbe dolgozni magvait, miután az utolsó reggeli fagy veszélye is elmúlt. A lakásban, apró cserépben elő is nevelhetjük, s így tavasszal már egy fejlett palántát ültethetünk ki a szabadba.
Kakukkfű: Nagyon szereti a napfényt, ültessük száraz virágföldbe. Fertőtlenítő hatása van, és hatásos antioxidáns.
Levendula: Gyulladásgátló és fertőtlenítő hatása van, és ezek mellett az illata is nagyszerű. Szórhatunk belőle a fürdővízbe, vagy gőzölhetjük vele az arcunkat is. A levendula olaját párologtathatjuk is, segíthet megszüntetni az alvási problémákat. Csak olyan helyre ültessük, ahol sok a napfény.
Aloe Vera: A levelekben található folyadék megszépíti a bőrt, de felhasználható rovarcsípések enyhítésére és napégésre is. Meleg, napos, vagy világos helyen, mérsékelt öntözés mellett nagyon szépen fejlődik
Menta: A belőle főzött tea nagyszerű lehet gyomorbántalmakra. Ha orrdugulással küszködünk, akkor csak dobjunk a forró vízbe egy maréknyi mentalevelet, hagyjuk kihűlni, aztán tegyünk egy törölközőt a fejünkre, és lélegezzük be a gőzét. Tavasszal magról vagy rizómák szétosztásával könnyedén szaporítható. A magokat és a töveket nedves tőzeg és perlit keverékbe ajánlott eltenni.
Citromfű: Nagyon nyugtató illata van. Bedörzsölhetjük vele a bőrünket, és az elriasztja a rovarokat és a szúnyogokat, valamint a csípésre is nagyszerű. Szaporítása a szabadföldi magvetésen kívül történhet palántálással vagy tőosztással is. A kora tavaszi vetésből kikelt kis növényeket májusban, a szabad földön nevelteket szeptember elején ültethetjük állandó helyre.
Petrezselyem: Megerősíti az immunrendszert. Ajánlott elfogyasztani naponta egy teáskanálnyi petrezselyemlevelet. Hidegtűrő növény, ezért a magját már korán tavasszal, a fagy kiengedése után el lehet vetni