Egy rossz szokást elengedni, megváltoztatni nem könnyű dolog, főleg, ha erős berögződésről van szó. Felismerni viszont már egy jó kiindulási pont lehet. Most hét pontban összefoglaltuk, amelyek az egészségednek is ártanak.
1. Soha ne igyunk kávét üres gyomorra
Sokan szeretjük úgy kezdeni a napot, hogy rögtön ébredés után egy finom csésze kávéval adunk plusz energiát a testünknek. A kávé hasznos tulajdonságai mellett meg vannak a maga hátrányai is. Ilyen például az éhgyomorra történő fogyasztása során fellépő gyomorégés, mely hosszútávon akár komolyabb emésztési zavarokat is okozhat. Éppen ezért mindig harapjunk valamit, mielőtt fejest ugrunk az első csésze kávénkba.
2. Egész napos ülés
A mozgásszegény életmód veszélyei jól dokumentáltak: vesebetegség, szív és érrendszeri betegségek és elhízás vár arra, aki nem áll fel a székéből. A rendszeres testmozgás segít megelőzni ezeket a veszélyeket és az egészség tovább kitart.
3. Nem mindig kell a desszert
Az édességek rendszeres fogyasztása éveket öregít az arcunkon. Egy bonyolult kémiai folyamatnak köszönhetően a cukornak a molekulái hozzákapcsolódnak a fehérjeszálakhoz. Ez a folyamat, az úgynevezett glikálás, amely csökkenti a bőr ragyogását, sötét karikákat okozhat a szem alatt, növekedhet a mimikai ráncok száma, kevésbé hangsúlyosak lesznek az arc körvonalai és megnövekszik a pórusok mérete. Azaz ha a bőr szépségéről van szó, akkor hanyagoljuk a rendszeresen fogyasztott, tömény cukros ételeket.
4. Ha túl meleg a víz
Hajmosásnál is kárt okozhatunk magunknak, ha túl meleg vagy forró vizet használunk. Amellett, hogy erős fejfájást, hirtelen magas vérnyomást kaphatunk tőle, a meleg víz fokozott váladéktermelésre serkenti a faggyúmirigyeket, amitől hajunk sokkal hamarabb zsírosodik, ennek hatására fejbőrünk nem szellőzik úgy, ahogyan kellene. Ez az egyik oka a korpás, zsíros fejbőrnek és hajnak.
5. Telefon az ágyban
A növekvő okostelefon használatunk nehezebbé teszi az éjszakai alvást. Az oka az, hogy a legmodernebb telefonok által kibocsátott fény hatása befolyásolja az alvási szokásainkat. Amikor egy okostelefont használunk éppen lefekvés előtt, a szemünk elnyeli a kék fényt, amelyet a képernyők sugároznak, és ez megzavarhatja a mindennapi alvás-ébresztési ciklust. Így arra késztet minket, hogy ébren érezzük magunkat, amikor aludni kell. Tehát lefekvés előtt már ne nézegessük a képernyőt, így ugyanis jóval nehezebben fogunk tudni elaludni. Olvassunk egy kicsit, hallgassunk zenét, engedjük, hogy a melatonin* elöntse a szervezetünket. *melatonin: az alvási ciklust irányító hormon.
6. Arccal lefelé alvás
Akik szeretnek arccal lefelé aludni a párnájukon, azoknak is érdemes lehet megpróbálni, hogy leszokjanak erről. Ilyenkor ugyanis a nyak természetellenes pozícióba kerül, romlik a vérkeringés, ezáltal hatással van az éjszakai alvásra. Tehát ha te is szeretsz hason aludni, és arccal lefelé, ne csodálkozz, hogy reggelente sokkal fáradtabbnak érzed magad.
7. Öt óránál kevesebb alvás
Az alváshiány nem csak sötét karikákat, táskákat eredményez a szem alatt. A hét óránál valamivel hosszabb alvás lenne az optimális. Ezért korábban kell lefeküdni, különben a kialvatlanság tünetei megjelennek, azaz csökken a nappali energia, lelassul a szellem, koncentrációs problémák lépnek fel, és megindul a súlygyarapodás.
Szakértők úgy tartják, 28 nap kell, hogy eltöröljünk egy rossz szokást. Az az igazság, hogy elengedni igen is nehéz, és olykor tovább is tarthat, akár hónapokig is. Nemhiába, hiszen a szokás elengedéséhez nem mindig ideálisak a körülmények. Egy stresszesebb, munkával terhelt időszakban nem könnyű kiradírozni egy rossz szokást, így nem mindig zajlik zökkenőmentesen az átállás. Kitartást.
A következő videóból megismerhetsz 7 olyan tippet amelyek képesek javítani az egészségedet!