A játékszabályok egyszerűek, csupán meg kell találnod a most következő cikkben egy kérdésre a választ amit aztán kommentben meg kell írnod a nyereményjáték Facebook posztja alá.
ITT találod ennek a nyereményjátéknak a Facebook posztját, valamint ITT találod a Facebook csoportunkban lévő posztot ha onnan játszol.
Sorsolás 2023.03.27.-én lesz a facebook oldalon és a facebook csoportban játszók és persze helyes választ adók között. A nyertest nyilvános facebook posztban értesítjük, valamint ezen az oldalon is ki lesz írva a neve miután vége a játéknak.
A sorsolás megtörtént. Gratulálunk a szerencsés nyertesnek: Szövérfi Adrienn
Jól olvasd át a cikket!
Most pedig jöjjön a játék!
A kérdés a következő: Milyen folyamatokban vesz rész legfőképpen a K-vitamin?
A K-vitamin-hiány jelei
Gyakori vérzések és zúzódások
Mivel a K-vitamin kulcsfontosságú szerepet tölt be a véralvadási funkciókban, ezért hiányának legjellemzőbb tünete a vérzés, amely történhet testen kívül vagy azon belül is. A gyakori orrvérzés, illetve ínyvérzés intő jel lehet. Emellett ha úgy érezzük, hogy az egyszerű sebek is erősebben és a kelleténél hosszabb ideig véreznek, akkor is érdemes gyanakodnunk a K-vitamin hiányára.
Hányinger, hányás
A K-vitamin hiányának egyik fellépő tünete lehet a gyomorban fellépő vérzés. Ez ilyenkor gyakran hányingert, vagy hányást okozhat, melynek következtében a hányadékkal együtt vér is kiürül.
Erős menstruáció
Azok a nők akik K-vitamin hiányban szenvednek erős menstruációs vérzést tapasztalhatnak. Ilyen esetben az sem ritka, hogy a vérzés akár egy hétig is eltart. Ezt követően gyakran gyengeség és vérszegénység követi.
Véres vizelet vagy széklet
Sajnos a K-vitamin hiányának ilyen tünetei is lehetnek. Ugyanakkor az ilyen jellegű tünet más betegségre is utalhat, ezért ilyenkor mindenképp tanácsos szakemberhez fordulni.
Annak ellenére, hogy a K-vitamin a zsírban oldódó vitamin közé tartozik, nem raktározódik hosszú ideig a szervezetben.
Mire jó a K-vitamin?
A K-vitamin egy rendkívül fontos vitamin, amely főként a véralvadási folyamatokban vesz részt. Emellett azonban jótékony hatásai mellett megemlíthető az is, hogy elősegíti a máj méregtelenítő funkcióját. Abban az esetben ha a test valamilyen sérülést szenved el és vérezni kezd, akkor aktiválódnak az érpályában lévő egyes véralvadási faktorok. Ezt követően pedig szintén aktiválódik egy olyan öngerjesztő folyamat, melynek köszönhetően a vérző nyílás elzáródik. Ebben a folyamatban több alvadási faktor keletkezéséhez K-vitaminra van szükség. Abban az esetben ha nincs megfelelő mennyiségű K-vitamin a szervezetben, akkor ezek a folyamatok nem tudnak megfelelően aktiválódni, valamint részt venni az alvadásban, így ennek eredményeként elnyúlt vérzés, vagy vérzékenység is kialakulhat.