A másnaposság lehetnek: szájszárazság, szomjúságérzet, étvágytalanság, fejfájás, rossz kedélyállapot, ingerlékenység, bevérzett szemek, zaj- és fényérzékenység, kézremegés, fáradtságérzet, gyengeség, feszült idegállapot, szorongás, pánikrohamok, lehangoltság, akut depresszió, émelygés és hányás. Szapora szívverés, emelkedett pulzus.
Az alkohol szájon át történő fogyasztásával jut a szervezetbe. Felszívódása már a száj nyálkahártyán keresztül megkezdődik, majd később a gyomorban folytatódik, de legnagyobb része a vékonybélből szívódik fel. A felszívódás után a vérrel a májba jut.
Ha a máj méregtelenítő tevékenysége nem tud lépést tartani az alkohol bevitellel, az alkohol a vérben halmozódik fel, ez adja a véralkoholszintet.
A növekvő véralkoholszint egyre súlyosabb következményekkel jár:
1. Eufórikus állapot : felszabadult, derűs, gátlásoktól némiképp oldott állapot, a mozgás kissé ügyetlenebbé válik.
2. Izgatottság : ingadozó hangulat, a gátlások jelentősen oldódnak, lassuló reflexek, bizonytalan egyensúly.
3. Zavarodottság: bizonytalan mozgáskoordináció, romló térbeli tájékozódás, levertség, rosszullét, hányás.
4. Aluszékonyság: lelassuló mozgás, elhúzódó reakcióidő, rosszullét, hányás, alvás.
5. Kóma: eszméletvesztés, alacsony testhőmérséklet légzési, keringési zavarok.
6. Halál: súlyos alkoholmérgezés, ezt a véralkoholszintet gyakorlatilag nem lehet túlélni.
Hogyan hozzuk rendbe szervezetünket egy átmulatott éjszaka után?
Az alvás a legjobb a szervezet számára.
Kávét semmiképp se fogyasszunk, mert irritálja az amúgy is gyulladt gyomor nyálkahártyát.
A kutyaharapást pedig végképp ne gyógyítsuk szőrével, semmi értelme újabb adag alkoholt zúdítani amúgy is megterhelt, lassan dolgozó májunk nyakába.
Vitaminpótlásra feltétlen szükségünk lehet, erre a komplex vitamincsomagok a legalkalmasabbak.
A gyümölcslevekben lévő fruktóz segít beindítani a regenerálódást, vitaminban gazdagok, és felgyorsítják az alkohol kiürülését a szervezetből.
Az alkohol dehidratáló hatását a legegyszerűbben sok (alkoholmentes) folyadék bevitelével ellensúlyozhatjuk. Itt fontos megjegyezni azt is, hogy a túlzott alkohol magas pulzus, illetve magas vérnyomás kialakulásához is vezethet!
Savanyú káposzta természetes erjesztéssel készül, így rengeteg benne a probiotikum, ami segít a bélflórát helyre állítani. Magas a nátrium tartalma, ezért a szervezetben számtalan folyamatban vesz részt: folyadékháztartás szabályozása, izomműködés, idegrendszerben az ingerület átviteli folyamatok, sav-bázis egyensúly fenntartása, szénhidrát-és fehérje anyagcsere.
Ginzeng gyorsítja a sejtmegújulást. Kifejezetten erős antioxidáns tulajdonsággal rendelkezik, erősíti az immunrendszerünket, fokozza szervezetünk ellenálló képességét. Az alkoholos italok hatására megemelkedett vércukorszint visszaállításában is nagyon hatékony segítség lehet.
Spárga fogyasztásával enyhül a hányinger, a fejfájás, de még a másnappal egy időben jelentkező letargia is. Magas az ásványi anyag tartalma, sok benne az aminosav és jelentős a vitamintartalma is.
Vezethet-e a másnaposság magas pulzus kialakulásához?
Igen, a másnaposság és a magas pulzus között lehet összefüggés. Az alkoholfogyasztás számos hatással lehet a szív- és érrendszerre, beleértve a pulzusgyorsulást is. Az alkohol fogyasztása tágítja az ereket (vasodilatáció), amely a vérnyomást csökkentheti. Az alacsonyabb vérnyomás szervezetünk reakciójaként kompenzáló mechanizmusokat indíthat be, például a szívverés növelését (magasabb pulzus) a vér áramlásának fenntartása érdekében.