Nagyban javítható a szervezet ellenálló-képessége, ha az étrendünk kellő mennyiségben tartalmaz vitaminokat, fehérjét, ásványi anyagokat és flavonoidokat is.
Mivel az immunrendszerről van szó, ezért fontos szerepe van a cinkbevitelnek, mivel az segíti a sejtek szaporodását, tehát fogyasszunk sovány marhahúst, tökmagot vagy hüvelyes növényeket. Vitaminok közül fontos a B12-, A-, C- és az E- vitamin fogyasztása.
A B12 vitamin megtalálható az állati eredetű termékekben (hal, húsok, tojás). Az A-vitamin megtalálható a májban, tojásban és a tejtermékekben is. Mindenki tudja, hogy az immunrendszer legjobb barátja a C-vitamin. Ezt megannyi zöldségből és gyümölcsből pótolhatjuk, mint pl.: kivi, az összes citrusféle, zöldpaprika, karfiol, kelbimbó, savanyú káposzta. Az E-vitamin hatástalanítja a káros szabadgyököket, és az immunsejtek képződésében is fontos szerepe van.
Nem maradhatnak el a fehérjék sem, ha az immunrendszerünk a tét. Fogyasszunk tejtermékeket (natúr joghurt, túró) halat, húst és tojást is. Ahhoz, hogy hasznosuljanak, szükségünk van B6- vitaminra is, amit megtalálhatunk a barnarizsben és a teljes kiőrlésű gabonatermékekben is. Fogyasszunk napi 2 liter folyadékot (sóval együtt), mert az is fontos.
Nagyszerű táplálék a tyúkhúsleves. A nagymamák és a szülők is ezt adják a gyermekeknek ha valamilyen influenza van. A húsleves biztosítja a szervezet számára a vírusok elleni küzdelemhez szükséges folyadékot és a gyulladást is képes csökkenteni. Meggátolja a bakteriális fertőzést.
A fokhagyma és a póréhagyma is nagyon jó influenza idején. Már nagyon régóta alkalmazzák a hagymaféléket mivel nagyszerű baktériumölő hatásuk van.
A gyömbértea is nagyszerű egy megfázás és influenza idején. Gyulladáscsökkentő és fejfájáscsökkentő hatása is van. Felveszi a harcot a fertőzésekkel szemben.