A rebarbara ritkán felhasznált zöldségnek számít, pedig a rebarbara rendkívül jó hatással van a szervezetre.
Lehet grillezni, főzni, de meglehet sütni és akár nyersen is lehet fogyasztani.
A rebarbara bőségesen tartalmaz kalciumot. A kalcium nagyon fontos a csontok és a fogak egészsége miatt. A hiányában a csontok sokkal gyengébbek és törékenyebbek lesznek.
Nagyon sok lutein is található benne ami segít legyőzni a káros polleneket valamint egyes rákfajták kialakulását is megakadályozza. K-vitamint is tartalmaz ami pedig a véralvadásban játszik fontos szerepet.
Magas az antioxidáns tartalma is a rebarbarának, többek között ezek adják a színét is. Támogatja az immunrendszert de a keringési rendellenességek ellen is védelmet nyújt. Segít megsemmisíteni a káros szabad gyököket.
Nagyon magas a rosttartalma, ezért jót tesz az emésztésnek is. Segít a puffadás és a gázképződés megelőzésében.
A magas vitamin és ásványi anyag tartalma miatt segít a sejtmegújulásban, ezért ha rendszeresen fogyasztod, idővel sokkal szebb lesz a bőröd.
A rebarbara olyan vitaminokat tartalmaz amelyekre nagy szüksége van a szervezetnek a téli hónapok után. Nagyon magas a B1-, B2-, A- és a C-vitamin tartalma is. Ásványi anyagokban is gazdag, megtalálható benne a kalcium, kálium, foszfor, magnézium és a vas is. Tehát egy tavaszi étrendbe pontosan beleillik.
Nagyszerű vese és vértisztító hatása van a rebarbarának. Szívbetegséggel küzdőknek valamint aki sok szellemi munkát végez, annak érdemes beiktatni az étrendbe. Ha valakinek viszont veseköve annak mindenképpen oda kell figyelnie a mennyiségre mivel kis mennyiségben megnöveli a szervezetben a sav mennyiségét.
Egy érdekesség, hogy több karotinoidot tartalmaz mint a répa, ez pedig nagyban növeli a rebarbara antioxidáns hatását. A népi gyógyászatban gyógynövényként tartják számon és több problémára is alkalmazzák.