Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

A legjobb májtisztító ételek

hillvital.hu

Ezek a legjobb májtisztító ételek

Avokádó

Az avokádó olyan anyagokat tartalmaz, amelyek segítik a májkárosodás visszafordítását. Az avokádóban található nagy mennyiségű egyszeresen telítetlen zsírsavak segítik a rossz koleszterin csökkentését, és emellett növelik a jó koleszterin szintjét. A máj a jó koleszterint már könnyedén feldolgozza. Emellett az avokádó ásványi anyagokat, vitaminokat, és növényi tápanyagokat is tartalmaz, amelyek segítik a máj működését, fenntartják annak egészségét, és megkönnyítik a zsír lebontását.

Fogyasszunk hetente 1-2 avokádót, így visszafordíthatjuk az esetleges májkárosodás hatásait. Egy japán tanulmány kimutatta, hogy az avokádó patkányok esetén hatékonyan elnyomja a toxikus májkárosodást, amely azt jelzi, hogy ez az embereknél is igaz lehet. Szintén egy másik tanulmány arra világított rá, hogy az avokádó, ha magas béta-karotin tartalmú élelmiszerekkel fogyasztják, segít a májnak elnyelni az A-provitamint, majd A-vitaminná alakítani azt.

 

Brokkoli  

Májunk természetes tisztulási folyamatainak megkönnyítése érdekében fogyasszunk rendszeresen brokkolit. Segíti a karcinogének és egyéb kártékony méreganyagok eltávolítását a szervezetéből. A brokkoli sok élelmi rostot tartalmaz, így javítja az emésztést. Zsírban oldódó, E-vitamin-tartalma pedig erős antioxidáns hatást biztosít, amely segíti a máj megfelelő működését. Májunk egészsége érdekében heti három alkalommal fogyasszunk el egy-egy adag brokkolit. 

 

Articsóka

Az articsóka szintén a fontos májvédő növények közé tartozik. Elsősorban a levelét, ritkább esetekben a gyökerét használják fel. Megtalálhatóak benne keserűanyagok, flavonoidok valamint cseranyagok is. Hatásai közül kiemelkedő a májsejtek regenerációjának segítése, valamint az epefolyadék-termelés fokozása. Továbbá rendelkezik szélhajtó, görcsoldó valamint étvágyserkentő hatással is. Használatos teaként illetve alkotóelemként is. Teáját a leveléből készítik. Nyersen salátákhoz illetve köretekhez is felhasználható. Az articsóka alapú készítmények hosszú távon szedhetőek, azonban akut máj- és epeúti gyulladás, heveny tünetek esetén, valamint veseelégtelenség esetén nem alkalmazható.

 

Citrom

A citrom is segíti májunk tisztítását, beindítja a méregtelenítő folyamatokat. Emellett sok C-vitamint is tartalmaz, amely segíti az emésztéssegítő enzimek termelését.

Készítsünk citromos vizet. Facsarjunk egy citrom levét egy kancsó vízbe, adhatunk citromdarabokat is a keverékhez. Rendszeresen igyuk a nap folyamán!
 

Zöld tea

A zöld tea rendszeres, napi szintű fogyasztása segíti a szervezet méregtelenítését és a felhalmozódott zsírszövetek eltávolítását. Ez az egészséges ital a méreganyagokkal telített italok, mint például az alkohol káros hatásaitól is megvédi a májat. 

A zöld tea a májelégtelenség megelőzésére és kezelésére is alkalmas. Kutatásokkal bizonyított, hogy a rendszeresen zöld teát fogyasztók körében kisebb a májrák kialakulásának esélye. 

Igyunk meg naponta 1-2 csészényi zöld teát, amit egy kevés mézzel ízesíthetünk. De nem szabad túlzásba sem vinni!
 


Ezek a legjobb májtisztító ételek