A lenmagról szinte biztos, hogy mindenki hallott már.
A harmonikusan működő gyomor alapfeltétele az egészségnek.
Nagyon jó megoldás a bélfalak tisztításában a lenmag vagy az útifűmaghéj. A kúra alatt lehetőleg mindennap rágcsáljunk el 1-2 evőkanál lenmagot. Tehetjük müzlikbe, amik pelyhekből vagy magvakból állnak. A lenmag gazdag rostokban, B-vitaminban és ásványi anyagokban. Ezek mellett magas a fehérje-, tiamin-, magnézium-, valamint foszfortartalma is. Annak, aki székrekedéssel küzd, az egyik leghatékonyabb béltisztító.
Emésztést segítő reggeli:
Az úgynevezett Kollath reggeli jó lehet a péksütemények és szendvicsek helyett. Könnyű az elkészítése, tápláló és emésztést segítő reggeli. Áztassunk be este 1 dl tisztított vizet 3-4 kanálnyi gabonapelyhet. Tegyünk hozzá aszalt gyümölcsöt és mazsolát. Reggel tehetünk még hozzá egyebeket is, pl.: alma, citromlé, darált mák, dió, mogyoró, mandula és méz. Az erjedés hatására reggelre egy könnyen emészthető, rostban gazdag reggeliben lesz részünk.
Lenmag a ráncok ellen is:
A lenmag nem csak belsőleg hat, hanem keverhetünk belőle arcápoló, ránctalanító pakolást is. Öntsünk fel 3-4 evőkanál lenmagot annyi vízzel, hogy ellepje. 15-20 perc után a zselés állagú masszát oszlassuk el a már megtisztított bőrfelületen. Miután megszáradt, langyos vízzel lemoshatjuk.
Keverhetünk belőle ránctalanító krémet is:
10-10 ml shea- és kakaóvajat olvasszunk fel kis lángon. Ezután keverjünk hozzá 10 ml olívaolajat, sárgabarackmag- vagy jojobaolajat. Az előző receptben leírt lenmag mennyiségét használva, de több vízben forraljuk fel, hagyjuk, hogy zselésedjen, majd szűrjük át. Ezt a zselét keverjük az olajos-vajas keverékhez, öntsük tégelybe, és ezután használhatjuk a szem környékén.
A lenmag tömegének több, mint 35%-át különböző növényi zsiradékok alkotják. Az olajtartalma mintegy fele alfa-linolésav. Ez a zsírsav az omega-3 zsírsavak közé tartozik. Az emberi szervezetnek szüksége van erre a zsírsavra, ugyanis nem képes előállítani. Egyes vizsgálatok szerint, az őrölt lenmag fogyasztása kedvező hatással van a szív- és érrendszerre.