Fontos tudni a liliomfákról, hogy leginkább a kissé savanyú talajban érzik jól magukat.
Mielőtt ültetésbe kezdenénk, nézzük meg, hogy milyen igényei vannak a növénynek.
A liliomfa igényei
Mint ahogy korábban is említettük, a liliomfa leginkább a savanyú talajt szereti. Ha ültetésnél erre nem figyelünk oda, akkor később könnyedén ráfaraghatunk, ugyanis a meszes talajban leginkább csak sínylődnek, sőt egyes fajták igen gyorsan ki is pusztulnak.
A föld, amibe ültetni készüljük, legyen tápanyagban gazdag, valamint jó vízáteresztő képességgel rendelkezzen.
Keressünk neki napos, vagy félárnyékos, szélvédett helyet. A reggeli napsütést nem kedveli. Ez a virágzásnál fontos, ugyanis a hideg éjszakákon megfázott virágok a reggeli napsütésben könnyedén megbarnulhatnak.
Igen vízigényes, ezért száraz időszakban gondoskodni kell róla, és jól meg kell locsolni.
Fiatal növények esetében az első néhány évben télen takarni kell a tövet.
A liliomfa ültetése
Először is egy olyan gödörbe ássuk, amely kétszerese vagy akár háromszorosa is lehet a gyökérzet méretének. A gödör talaját érdemes jól átforgatni, így a gyökerek könnyebben találnak maguknak utat.
Az aljába szórjunk némi trágyát, majd vastag termőfölddel takarjuk be, hogy a növény ne érintkezzen közvetlenül a trágyával, így elkerülhető, hogy az kiégjen tőle.
Tegyük a növényt a gödörbe, majd jó alaposan öntözzük meg. Állítsuk be a növényt, hogy egyenes legyen a törzse, majd talajszintig töltsük vissza a gödröt.
Tapossuk meg a földet, majd ismét öntsünk rá vizet. Ezt követően érdemes fenyőkéreggel megszórni, hiszen ez segít a nedvességtartalmának a megőrzésében.
Gondozása és metszése
A gondozása és a metszése egyaránt könnyű feladatnak számít.
Csupán néhány dologra érdemes odafigyelni. Száraz időben mindig öntözzük meg. Tavasszal keverjünk a talajhoz némi komposztot, valamint virágzást követően távolítsuk el róla a felesleges ágakat.