Akkor beszélünk visszérről ha az alsó végtagon vagy lábszáron kialakul egy bizonyos vénatágulat.
A visszér betegség által a vénák még akár csomókba és csavarodhatnak és kanyargósság is válhatnak ami csak tovább rontja a helyzetet. A vénatágulat legfőképpen a lábat érő tartós terhelés és a túlterhelés miatt szokott kialakulni.
Ez a túlterhelés lehet a tartós állás vagy ülés miatt is, mivel ilyenkor a láb nem mozog eleget. A vénák fala nem annyira rugalmas mint az artériák fala. A véna falát a belülről jövő nyomás hajlamossá teszi a tágulatra. A kitágult vénákban a vér csak pang. A vénák kitágulása miatt az elhasznált vér visszaszállítása nem igazán működik problémamentesen.
Létezik elsődleges és másodlagos visszérbetegség is.
De hogy mikor melyikről beszélünk?
Akkor beszélünk elsődleges visszérbetegségről ha örökletes okai vannak a vénabillentyűk nem jó záródásának. Ebben az esetben a kötőszövetek sokkal gyengébbek a megszokottnál. Ez az örökletes probléma nemcsak a a lábszáron jelenik meg hanem a végbélnél is vagyis ez az aranyér.
A másodlagos visszérproblémánál a mélyen futó vénák inkább érintettek, ebben az esetben a mélyvénákban lévő vénabillentyűk nem megfelelően záródnak, ezért a pangó vér miatt megalvadhat és így alakul ki a mélyvénás trombózis ami nagyon veszélyes. A pangó vérben lévő rögösödés kialakulhat a tartós ágyban fekvés miatt, vagy egy baleset miatt vagy valamilyen fekvőbeteg ellátás által.
Azért is jelenthet nagy problémát a visszérbetegség, mert a lábszáron és a bokánál kialakult visszér nem megfelelő kezelése akár be is gyulladhat és ilyenkor a visszérgyulladás egy komolyabb betegséghez is vezethet.
Az időben való kezeléssel súlyos szövődményeket előzhetsz meg. Ha már érzed a nehéz lábérzést, fájd a lábad, vagy akár megjelent a megduzzadt láb, akkor érdemes kipróbálnod a gyógynövények erejét is. A Varikoflex Extra balzsam 20 gyógynövényt tartalmaz és segíthet a megelőzésben valamint a visszerek ellen is.