A keserűsó nagyszerű lehet a láb áztatásához, ugyanis javítja a keringést, valamint gyorsítja a bőr gyógyulási folyamatait, és méregtelenít is egyben.
Elkészítése: Tegyünk egy csésze keserűsót 5 liter langyos vízbe, majd áztassuk ebben a lábunkat 10 percig. Óvatosan dörzsöljük át a lábat habkővel, majd újra tegyük vissza a keserűsós vízbe újabb tíz percre.
Végül alaposan öblítsük le, töröljük szárazra a lábat, majd kenjük be bőven valamilyen gyógynövényes krémmel.
A zabpehely nemcsak belsőleg egészséges, a bőrünkre is jó hatással van. Nyugtat és hidratál. Robotgéppel vagy kávédarálóval őröljük meg a zabpelyhet. Egy evőkanál zabpehelyből és egy evőkanál olíva- vagy jojobaolajból keverjünk pasztát, majd kenjük fel a lábakra, főleg a száraz, kirepedezett részekre, például a sarokrészre. Hagyjuk fent kb.30 percig, majd öblítsük le langyos vízzel. Végül óvatosan szárítsuk meg puha törülköző segítségével, és alaposan kenjük be krémmel.
Hasonló hatású a citromlé is. Készítsünk 1-1 evőkanál citromléből és olívaolajból, 5 evőkanál durva szemcséjű sóból bőrradírt, amellyel alaposan dörzsöljük át a sarkunkat. Hagyjuk egy kicsit állni, majd langyos vízzel öblítsük le.
A lábfürdő mellett nagyon fontos a hidratálás is. A hidratálás az esti lefekvés előtt szokott a leghasznosabb lenni. Használhatsz természetes növényi olajakat is mint az olívaolaj, a kókuszolaj vagy a kakaóvaj is.
A fürdés és tusolás után használhatsz gyógynövényes lábkrémet is. A lábujjaid között sose maradjon a krémből, tehát jól masszírozd be mert kialakulhat gombásodás is.
A körömápolás is fontos a lábon. A felesleges bőrt ne vágd le a köröm mellől inkább érdemes azt visszatolni.
A rendszeres talpmasszázs a legjobb módja annak, hogy a láb egészséges maradjon. Képes serkenteni a vérkeringést és ellazítja a nap folyamán igénybevett lábakat. Fájdalomcsillapító hatással is rendelkezik és az elalvásban is segít.