A ragyogó mosoly és szép fogsor érdekében mi magunk is tehetünk.
A szép és egészséges fogsor egyrészt a géneken, másrészt a gondos fogápoláson múlik.
Természetesen van olyan eset, amikor betegség vagy akár bármilyen más ok miatt nem ilyen egyszerű a helyzet. Elég ha csak arra gondolunk, hogy valaki fogszabályozásra szorul, mert nem megfelelően nőttek ki a fogak. Ezen csak orvosi beavatkozással lehet javítani, azonban van néhány dolog, melyet mi magunk is elvégezhetünk az egészséges fogsor érdekében.
Most azonban néhány egyszerű praktikát nézünk meg, melyeknek köszönhetően ragyogó fehér lehet a fogsor.
Nézzük, mire gondolunk!
Naponta 2-szer gondosan mossunk fogat! Ne kapkodjunk, szánjunk elegendő időt rá.
Tisztítsuk a fogsorunkat körkörös mozdulatokkal, közben gyengéden masszírozzuk az ínyünket. Ne dörzsöljük erősen az ínyt, mert vérezhet. Az alapos fogmosáshoz legalább 2 perc szükséges, de jobb, ha még több időt szánunk rá. A végén ne feledkezzünk el a nyelvünk tisztításáról sem!
A fogkrém is fontos.
Néhány egyszerű praktikával még hatásosabbá tehetjük.
Keverjünk a fogkrémünkhöz egy kis szódabikarbónát. Eltávolítja a kávé, a tea és a dohányzás okozta elszíneződéseket. Emellett segít megelőzni a fogszuvasodást. A másik módszer, ha sót keverünk a fogkrémhez. A só halványítja a fogak sárga színét, valamint baktériumölő hatása is van. Használjuk mindkettőt hetente egyszer!
Az eper is kiváló fogtisztító. Almasavat tartalmaz, amely fehéríti a fogakat. Nyomjunk szét néhány szem epret, vigyük föl vékonyan a fogakra, 10 perc múlva öblítsük ki a szánkat!
A fogselyem használata is fontos. Kétszer olyan gyakran alakul ki ínybetegség azoknál, akik nem tisztítják fogselyemmel a fogukat. A kialakult ínygyulladás miatt baktériumok kerülhetnek a véráramba, amelyek még több fogproblémát okozhatnak.
Rágózz, de csak 10 percig! Ha túl sokáig rágózunk, problémákat okozhat. A rágózás során összekoccanhatnak a fogak, koptatják egymást. A rágás miatt a gyomrunk várja az ételt, így folyamatosan gyomorsav termelődik. Ez irritálja a gyomor belső falát, ami akár gyomorfekélyhez is vezethet.