Kezdd a reggelt két nagy pohár langyos vízzel!
15-30 perc múlva fogyaszd el a reggelidet, amely fehérjedús legyen! Ezzel egész napra biztosíthatod a megfelelő energiaszintedet.
Étkezés után legalább 30 - 40 percig ne igyál, hogy ne hígítsd az emésztőenzimeket. Ha nagyon szomjas vagy, akkor 1-2 korty szobahőmérsékletű vizet kortyolj! Utána viszont igyál többször 1-1 pohár vizet, így hidratálhatod legjobban a szervezetedet.
Minden étkezésed tartalmazzon fehérjét, zsírt és szénhidrátot a megfelelő arányban!
Főétkezéseidet mindig egészítsd ki nyers zöldségekkel. Lehetőleg mindennap fogyassz zöldséget, melyek jótékony hatással vannak a bélflórádra. Zöldségek közül fogyassz paradicsomot, paprikát, uborkát és szinte minden jó. A zöld leveles növények a legegészségesebbek, mivel azoknak a legmagasabb a klorofill tartalmuk.
Az étkezések között minimum 3 óra teljen el, s közben ne nassolj! Ha mégis megteszed, az gyümölcs vagy valamilyen egészséges nasi legyen! Az étkezések között igyál sokat (nyáron nyilván többet): szénsavmentes vizet, zöldségleveket, gyógyteákat!
Este ne egyél nyers zöldséget, gyümölcsöt, inkább párolt formában fogyaszd! Gyümölcsöt inkább reggel és délelőtt érdemes fogyasztani. Nagyon jó a gyümölcsök közül az alma, a narancs, a kivi és a banán is.
Elalvás előtt 2 -3 órával már ne egyél!
Főzéshez és sütéshez használj kókuszzsírt, állati zsiradékokat vagy vajat. Kerüld a margarint! A hidegen sajtolt növényi olajokkal (pl.: olívaolaj) ne főzz, hidegen használd őket!
Kerüld a felvágottakat, az adalékanyagokat tartalmazó félkész- és készételeket! Ezek semmiképpen sem járulnak hozzá az egészséghez. A zsíros gyorsételek sem ajánlottak mivel csak hízlalnak.
Sózáshoz Himalája vagy parajdi sót használj! Kerüld az ételízesítőket!
Cukor helyett használj xilitet (nyírfacukor), eritritet vagy steviat, melyek egyáltalán nem, vagy csak kis mértékben emelik a vércukorszintet. Időnként kevés mézet is használhatsz.
Kezdj el szedni táplálék – kiegészítőket! A-, B-, C-, D-, E-, K- vitamint, ásványi anyagokat!