Pókcsípés gyanúja esetén nem kell azonnal az ügyeletre rohanni.
Mit tegyünk pókcsípés esetén?
Pókcsípés estén, mint általában a csípéseknél, mindig hirtelen enyhe, szúró, égő érzés jelentkezik. Ha a csípést követően a duzzanat nem nagy, csupán néhány cm átmérőjű, és nem jár különösebb fájdalommal, várhatóan pár nap alatt különösebb nyom nélkül, önmagától elmúlik.
Pókmarásnál viszont a vörös bőr és viszketés mellett a sérült terület közepén ún. szúrcsatornát láthatunk, ahol az ízeltlábú rovar a méreganyagot a szervezetbe juttatta.
Mikor ajánlott orvoshoz fordulni?
Nem érdemes várni, ha a duzzanat elkékül, kemény vagy gennyes. Nagyságától függetlenül azonnal orvosi segítséget kell kérni, és azonnal ellátni a csípés helyét. A kalcium beadása mellett használhatunk népi gyógymódokat is. Ezek közül a legismertebb a paradicsomos pakolás, valamint a hideg vizes borogatás, hogy a duzzanat lelohadjon, és enyhítsük a viszketést.
Vigyázzunk, hogy ne nyúljunk hozzá kézzel, ne próbáljuk eltávolítani belőle a váladékot. Elfertőződhet a terület, ez lelassítja a gyógyulást. Ne is vakargassuk, mert komolyabb pókcsípés esetén apró sebhely, heg maradhat utána.