Ezek a természetes téli immunerősítők, melyek hatékony védelmet nyújthatnak a légúti betegségek ellen.
Macskakarom:
A perui csodanövény immunerősítő hatással rendelkezik, de egyéb fertőzések és daganatos elváltozások kezelésében is segítséget nyújthat. A népgyógyászatban az őserdők lakói elsősorban gyulladáscsökkentőként valamint fertőzések kezelésére és ízületi panaszok enyhítésére alkalmazták.
Csüdfű:
Ez egy kínai növény. Erős immunerősítő hatása van, és a megfázás ellenszere is. Szívgyengeség kezelésére is hatásos, de májvédő hatása is van. Kapható kapszula és kivonat formájában is. Segít az erek tágításában, melynek köszönhetően a vér könnyebben jut el a szövetekzhez. A vérkeringés serkentése révén a növénynek afrodiziákum jellegű hatása is kimutatható.
Shiitake gomba:
Ez az ősi gomba megerősíti az immunrendszert, valamint májgyulladás esetén is segít. Kapható kapszulaként, szárított formában, tinktúraként, de kivonatként is megvásárolhatjuk. Emellett a hiitake gomba enyhítheti a mentális és a fizikai fáradtságot, valamint kiemelkedő hatékonyságot mutat a baktérium és vírusfertőzésekkel szemben.
Csipkebogyó:
Rendkívül gazdag C-vitamin- forrás, ami ugye elengedhetetlen az erős immunrendszerhez. Készíthetünk belőle teát, lekvárt, gyümölcslevet, de fogyaszthatjuk magában is. Mindezek mellett a csipkebogyó segíti a csontok erősödését, szilárdságát és a csontképződést is. Javítja a vér koleszterinszintjét, segít a vérnyomás szabályozásában, valamint elősegíti az emésztést is. Tápértéke akkor a legmagasabb, ha a leszédését követően azonnal felhasználjuk.
Kasvirág:
Ez is rendkívül erősíti az immunrendszert, valamint alkalmas még megfázás, húgyúti és légúti fertőzés megelőzésére és kezelésére is. Külsőleg nehezen gyógyuló sebek, gyulladásos bőrbetegségek esetén alkalmazzák. Gógyáaszati célokra a növény föld feletti részeit és gyökerét gyűjtik. Az echinacea a nyelven bizsergő érzést okozhat, ami azonban mivel természetes jelenség, egyáltalán nem veszélyes.