A körömgomba kezelése egy igen fontos feladat. Jobb, ha nem hanyagoljuk a kezelését, ugyanis a körömgomba fertőző. Gyógyszertárakban és bioboltokban már sokféle gombaölő szerhez jutni. Azonban most olyan módszereket mutatunk be, melyekkel házilag is kezelhető a körömgomba.
Amit a körömgombáról érdemes tudni:
A körömgomba magától nem múlik el. Kezelés nélkül a tünetek csak súlyosbodni fognak. A fertőzés tovább terjedhet a többi körömre és akár a bőrre is.
A körömgomba a kezelést követően gyakran visszatér. Amikor már úgy látjuk, hogy tünetmentesek vagyunk, még legalább néhány hétig érdemes folytatni a kezelést.
Természetes gyógymódok körömgombára:
Echinacea tea: A gombás fertőzéseknél fontos szempont az immunerősítés. A bíbor kasvirág tea ebben nyújthat segítséget.
Elkészítése: Egy teáskanál echnaceát forrázzunk le 2 dl vízzel, majd hagyjuk állni 5 percig. Naponta 3 bögrével fogyaszthatjuk, akár mézzel ízesítve is.
Fokhagymás, ecetes kenegetés:
A koromgomba kezelése fokhagymás, ecetes keverékkel is lehetséges. Pucoljunk meg és törjünk apróra nagyjából 1-2 gerezd fokhagymát, majd áztassuk őket ecetbe. A kezelni kívánt területet először alaposan tisztítsuk meg, majd az elkészített szert kenjük fel és hagyjuk állni rajta. Ha szükséges egy fültisztító pálcika segítségével kenjük be a köröm tövét vagy a köröm alatti részt. Naponta kétszer ismételjük meg az eljárást. A házi szernek nagyon kellemetlen a szaga, ezért érdemes odafigyelni, hogy mikor állunk neki a kezelésnek.
Teafaolaj: Szinte az egyik leghatékonyabb gomba elleni szer. Nem csak körömgomba, de bőr- és hüvelygomba esetén is kiválóan alkalmazható. Körömre töményen is használható, azonban ha érzékenyek vagyunk rá, akkor hígítsuk fel vízzel. Csak 100%-os tisztaságú olajat alkalmazzunk.
- Segíti a gyógyulást a gyógyszertári körömgomba olaj ami egyébként citromfüvet, teafát, és zsályát is tartalmaz.
- Viseljünk legalább 60 celsius fokon mosható zoknit.
- A lábujjainkon a körmöt csak vágjuk, ne reszeljük, mert ha reszeljük akkor könnyebben terjednek a gomba spórák.
- Ajánlott ha a családban mindenki saját törülközőt használ, és ezt cseréljük gyakran.
- Ha tehetjük akkor csak természetes alapanyagokból készült tisztálkodó szereket használjunk.
- Ne fogyasszunk cukorból és fehér lisztből készült ételeket.