A múltkor szó esett a depresszióról. Van, akinél csak enyhe hangulatzavarban nyilvánul meg, de olyanok is vannak szép számmal, akiknél már komoly betegség. Sokan az antidepresszánsokhoz menekülnek. Most természetes módokat ajánlunk a kezelésére.
Mielőtt bárki elkezdené magát kezelni a következő gyógymódokkal, egyet le kell szögezni.
Ezek a módszerek csak akkor lehetnek hatékonyak, ha alkalmazásuk mellett életmódot is váltunk, amely az egészséges táplálkozást, a káros szenvedélyek elhagyását és a rendszeres mozgást jelenti.
Citromfű tea: Ideg- és szívnyugtató, görcsoldó, remekül oldja a depressziót. Gyakran alkalmazzák fejfájás, álmatlanság, alvászavarok esetén is. Elkészítése: 1 csésze forró vízbe helyezzünk 3 teáskanálnyi citromfűlevelet, hagyjuk 10 percig állni, majd szűrjük le. Naponta 3 csészével (többször 1-1 csészével) fogyasszuk kúraszerűen 4-6 héten át.
Citromfű fürdő: Szintén hatékony ideg- és szívnyugtató, depresszióoldó. Reumás panaszokra is kiváló. Elkészítése: 1 l vízben forraljunk fel 10 evőkanál citromfüvet, majd 10 perc múlva szűrjük le. A főzetet öntsük a fürdővízhez, és fürödjünk benne 10-20 percig.
Cickafark tinktúra: Kiváló vérzéscsillapító, segíti a sebgyógyulást, nyugtatja az idegrendszert. Elkészítése: Egy jól zárható üvegbe helyezünk 3-4 maréknyi friss cickafarkvirágot, öntsük le 40%-os pálinkával, majd két hétig hagyjuk állni meleg helyen.
Ginkgo biloba (páfrányfenyő): Ez a gyógyhatású növény segíti az oxigénben gazdag vér szabadabb áramlását a szervezetben. Hozzájárul az agyi vérellátási zavarok, szédülés, fülzúgás, hallásgyengülés javításához. Jótékonyan hat az emlékezőképesség javítására, az időskori demencia tüneteinek enyhítésére.
Orbáncfű tea: Depresszió, idegesség, alvászavarok remek ellenszere. Elkészítése: Két teáskanál szárított orbáncfüvet forrázunk le, hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le! Rendszeres fogyasztása szabályozza a keringést, mely 3-4 hét után érezteti hatását.