Ezt kell tudni a hüvelyi visszérről
A női test jelentős külső és belső átalakuláson megy keresztül keresztül a várandósság alatt, amely gyakran kellemetlen következményekkel is járhat, mint például a visszerek megjelenése.
Miért olyan gyakori a vénák tágulata a terhesség alatt?
A visszerek tágulata általánosságban a nők közel 50%-át érinti. A probléma kialakulásának esélye pedig minden újabb terhességgel tovább növekszik.
A visszérbetegség kialakulásának kockázata általában 3 ok miatt magasabb a terhesség ideje alatt.
Várandósan a női szervezetben jelentősen, közel 50%-kal több vér kering annak érdekében, hogy a magzat megfelelően tudjon fejlődni.
A méh és a magzat növekedése extra nyomást helyez a visszerekre.
A terhesség ideje alatt jelentkező hormonok a vénák falát puhábbá teszik.
A terhesség alatt kialakuló visszeresség
A terhesség ideje alatt kialakult visszerek abban különböznek a szokványos visszerektől, hogy a tágult erek feszesebbek, kiterjedtebbek.
A gáttáji visszér és a kismedencei visszér speciálisan terhességben jelenek meg. Gáttáji visszeresség estén a nagyajkakon vagy a gáttájon jelentkeznek a tágult vénák. Kismedencei visszeresség pangás képében jelentkezik, amely jellemzően alhasi fájdalommal, gáttáji húzó érzéssel, erőteljes vizelési ingerrel, valamint látható visszértágulattal jelentkezik a külső nemi szerven, a gáttájon vagy a lágyékhajlatban.
A visszér tünetei
A visszér általános tünetei a sajgó fájdalom, duzzanat, viszketés, izomgörcsök, diszkomfortérzés, égő vagy lüktető érzés, nyugtalan láb, illetve nehéz láb érzés.
A szeméremtáji visszér tünetei
A szeméremtáji vagy hüvelyi visszér tünetei között megemlíthető az érzékeny, fájó vagy viszkető szeméremajkak, fájdalom az együttlét során, diszkomforztérzet séta közben, valamint teltségérzet a szeméremtestben.
Ezek a speciális visszerek a legtöbb esetben nem az első terhesség alkalmával, hanem többszörös terhességet követően alakulnak ki, továbbá a legtöbb esetben a szülést követően csaknem teljesen vissza is fejlődnek. A terhesség alatt kialakult szeméremtáji visszér
A visszerek kezelése a terhesség után
A szülést követően a hormonszintek csökkenésével a visszerek visszanyerhet eredeti állapotukat így a vénák részben vagy teljesen is visszafejlődhetnek. Ez azonban természetesen csak a terhesség ideje alatt megjelenő visszerekre igaz.
A szeméremtáji visszér kezelése gyakran komplex kezelési módot is igénybe vehet. Ez azt jelenti, hogy szükség lehet életmódváltásra, amely magában foglalja a táplálkozást, valamint a mozgást is. A testmozgás hozzájárul a vérkeringés serkentéséhez, amely jót tesz a szív-, és érrendszernek egyaránt. Rendkívül fontos odafigyelni arra, hogy ne üljünk vagy álljunk sokat egyszerre. Ha irodai munkát végzünk ami sok üléssel jár, akkor fontos, hogy időközönként felálljunk egy keveset. A rostfogyasztás, valamint a megfelelő mennyiség víz fogyasztása is különösen fontos, hiszen ezek segítségével elkerülhető a székrekedés, amely extra nyomást helyezne a vénákra. Ezen kívül megemlíthető még a testsúly, ami nagy befolyással lehet a visszerekre, valamint a lapos talpú cipők, kompressziós harisnyák, valamint alsóneműk viselése is.
Abban az esetben ha a hüvelyi visszerek kezelése nem lehetséges a fenti módszerekkel, vagy előrehaladott állapotban van, akkor mindenképp javasolt vele orvoshoz fordulni. Ezek állapota egy következő terhesség esetén romolhat, amely kellemetlen panaszokhoz, visszérgyulladásokhoz vagy akár trombózishoz is vezethet.
HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
