Vadgesztenye: a természetes gyógyítás sokoldalú lovagja
Veress Máté - HillVital
Először is a jó hír az, hogy a vadgesztenyének szinte minden része felhasználható a kis házi patikában.
2021. 08. 13. 10:37:00
Először is a jó hír az, hogy a vadgesztenyének szinte minden része felhasználható a kis házi patikában.
Ez a nagyszerű gyógynövény elterjedt a parkokban de még az utak mentén is lehet vele találkozni. A népi gyógyászat már a 16. század óta használja a vadgesztenyét különböző betegségek gyógyítására. A termését le lehet reszelni vagy szárítani is lehet, de akár porrá is lehet őrölni ez pedig nagyszerű lehet a hasmenés megszüntetésére.
Ajánlott a reumás fájdalmak enyhítésére is. Lehet belőle készíteni szeszes kivonatot vagy akár szeszbe is lehet áztatni a virágait. A vadgesztenye terméséből eszcint lehet előállítani amit aztán más gyógynövények hatóanyagaival lehet társítani. A modern orvoslás általában visszérgyulladásra, lábszárfekélyre, aranyérre illetve ödémák esetén is felszokta használni. Egy igazi multi funkciós gyógynövény ugyanis amíg a virágaiban és a leveleiben lévő hatóanyagok aranyér elleni ülőfürdőkhöz hatásosak, addig a fa kérgéből kinyert hatóanyagok megtalálhatóak napvédő krémekben és napolajokban is.
Szerencsére, hogy felhasználhasd ahhoz nem kell sokat költened, mivel magad is eltudod készíteni. Az alapanyagokat szinte akárhol megtalálod hozzá. Akár házilag is készíthető tinktúra, több módon is. A vadgesztenyéből készült tinktúra csakis külső használatra lehet használni, nem szabad meginni. A tinktúrával be lehet dörzsölni a visszeres lábakat. Képes csökkenteni a nehéz láb érzést, megerősíti az érfalakat valamint csökkenti az esetleges érgyulladásokat is. Akár még ízületi gyulladások kezelésére is hatásos lehet. Annyi a hátránya, hogy az alkohol tartalma miatt kiszárítja a bőrt, ezért a kezelés után érdemes egy kis shea vajjal, vagy olívaolajjal bekenni a bőrödet.
A vadgesztenye termése nagyon magas triterpén-szaponinban ami azt jelenti, hogy a ruhák tisztítására is alkalmas. A vadgesztenye termésének a belső magjában található egy szaponin nevű anyag ami a mosáshoz szükséges, ezért a külső barna héjat is eltávolíthatod nyugodtan. Egy adagnyi vadgesztenyével, akár 4-5 alkalommal is moshatsz. A szaponin nagyszerűen oldja a szennyeződéseket, magas hőfokon pedig jól oldódik és így hatékonyan fejti ki a hatásait. Egyáltalán nem fakítja ki a ruhákat. A vizet is lágyítja, így a ruhák sokkal puhábbak lesznek, valamint kevesebb vasalást is igényelnek.
A vadgesztenye tinktúra elkészítéséhez csupán friss vadgesztenyére van szükséged. Távolítsd el a gesztenyéről a vékony és barna héját. Ezután aprítsd fel a benne lévő fehér részt. Ha ez megvan, akkor töltsd bele egy üvegbe. Ezt követően öntsd fel legalább 70%-os alkohollal addig amíg az összes növényi részt el nem fedi. Az üveget zárd le jól, és tedd egy fénytől védett helyre. 3 héten keresztül minden nap rázd össze. A 3 hét eltelte után szűrd le, töltsd át a folyadékot egy másik üvegbe és már használhatod is.
Vadgesztenyés pépet is lehet készíteni amivel aztán borogatni lehet. Ezt elsősorban ízületi gyulladásokra, begyulladt visszérre illetve fekélyekre szokták használni. A vadgesztenye szárított belsejét le kell darálnod. Fogsz kapni egy liszt állagú vadgesztenye port. Ezt keverd el búzaliszttel. Ezután adj hozzá egy kis ecetet, hogy kenhető legyen az állaga. A kapott pépet vidd fel a problémás felületre és hagyd rajta legalább 1-2 órát. Akár használhatod pattanásos arca, de ne kend be vele az egész arcodat. Használj fel egy fültisztító pálcikát, hogy felvidd a pattanásra, aztán mosd le 10-15 perc után.

HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
IGEN
NEM
NYEREMÉNYJÁTÉK

Most lehetőséged nyílik arra, hogy gazdagabb legyél három HillVital balzsammal! Nem kell mást tenned, mint feliratkoznod és mi emailben értesítünk a legfrissebb nyereményjátékunkról!