Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Vedd fel a harcot a hajszálerekkel!

2022. 05. 12. 11:39:00 Veress Máté - HillVital

Mégis mit lehet tenni ha akár a lábadon, a combodon, vagy esetleg a bokán megjelennek a hajszálerek? Ezekre fogjuk most megadni neked a választ ebben a hosszabb cikkben.
 

Nagyon sokan szégyellik a hajszálereket és azt hiszik, hogy csupán esztétikai hibák. Pedig ez nem igaz. Egy sokkal komolyabb probléma előfutára a hajszálér. Ne vigasztaljon az a statisztika, hogy a hajszálerek a legtöbb nőnél előfordulnak. Ez egy fontos jelzés a test részéről.



De mégis mi az a hajszálér avagy seprűvéna?

 

A combon vagy nagyon ritkán a lábszáron megjelenő vöröses és kékes hálózatos értágulatokat szokták nevezni seprűvénának. Ez tulajdonképpen a visszeresség egyik nagyon enyhe, teljesen fájdalom és panaszmentes formája. Egyébként a visszeresség az elhasznált vért a lábban a szív felé elszállító vénás rendszernek a komoly betegsége.


Mégis hogyan alakul ki a hajszálér?

 

Ezek a kisebb vagy akár nagyobb elváltozások arra szoktak utalni, hogy a végtagok vénás és nyirokkeringése nem igazán tökéletes. Az alsó végtagokban lévő pangó nyomás nem jó, mivel egy idő után áttevődik a kis erekre is. Ezek persze kitágulnak ettől és nem képesek azután összehúzódni. Az elhasználódott vér a láb vénáiban a gravitációval ellentétes irányban áramlik a szív felé. Sajnos ilyenkor a vér áramlását megakadályozó billentyűk nem zárnak már tökéletesen, egy része visszacsorog a vérnek és pangás alakul ki. Ez a pangó vér végül kitölti a kitágult falú vénákat és így kialakul a visszér a végén.
 

A hajszálerek tünetei
 

Amikor már megjelentek a lábon a hajszálerek akkor jellegzetes panaszok kísérik. Lehet érezni lábfeszülést, lábduzzanatot, éjszaka jelentkező lábnyugtalanságot és fáradtságérzetet is. A visszeres panaszok főleg akkor szoktak jelentkezni amikor nyugalomban van a lábad és legfőképpen nyáron. A panaszok enyhülhetnek mozgás hatására, mivel a láb izompumpája képes serkenteni a vénás keringést és segít kiüríteni a pangó vénákat. Tehát szinte képtelenség eltéveszteni a visszér illetve a seprűvénák tüneteit. A hasonló eredetű de mozgásszervi eredetű lábpanaszok éppen ellentétesen, tehát mozgáskor fokozódnak és nyugalmi helyzetben pedig fájnak.

A hajszálerek kialakulása.

 

Mikor jelennek a hajszálerek?
 

A kialakulásban döntő szerepe lehet az öröklött hajlamnak, de kialakulhat terhesség, fogamzásgátlók szedése, esetleg hormonpótlók miatt is. A bőr vastagsága, a bőr alatt található zsírszövetek állaga, egyes keringési problémák is szerepet játszanak benne. Érdemes tudni, ha rendszeresen gyantázod a lábadat, akkor nagyobb az esély a hajszálerek megjelenésére. Kiváltó ok lehet még a túlsúly, és a mozgásszegény életmód is.

Miért pont a nőknél gyakoribb a kialakulása?

Egyes hormonális változások is állhatnak a hajszálerek kialakulásában. Ilyen lehet egy nő életben a pubertáskor, a menstruációs ciklusok, egy terhesség vagy akár a klimax. Ezek elég komoly kihívást jelentenek a szervezet számára, és sajnos fokozzák a vénás problémák kockázatát. Gyakran szokták felelőssé tenni az ösztrogént és a progeszteront a vénás problémák megjelenéséért. Mindkettő előidézi az erek tágulását a szervezetben, és ha még az érfalak is törékenyek, akkor nagyon gyorsan létrejönnek a hajszálerek aztán a visszerek.

Mégis hogyan lehet megelőzni illetve kezelni?

A hajszálerek kezelése.

Nagyon fontos a mozgás! A rendszeres testmozgás csodákra képes. Segít visszapumpálni a pangó vért a vénákból és mozgatja a nyirokereket is. És még az izomműködéshez is hozzájárul.

Egy jó
gyógynövényes krém is sokat segíthet. Segíthet megelőzni, hogy a visszerek kialakuljanak amikor még csak hajszálerek láhatók. Enyhítheti már meglévő visszér esetén a fájdalmat és a lábdagadást is.

 

Fontos a lábtorna is. Ha sok ülőmunkát végzel, akkor érdemes többször is felállni és néhány percig járkálni. Ha viszont ez nem lehetséges, akkor csak mozgasd, tornáztasd a lábaidat az asztal alatt.


A méregtelenítés is sokat segíthet, de kiváló még a hideg-meleg váltózuhany is. A rugalmas harisnyák segítenek megtámasztani a lábadat és így jobb lesz a vénás visszaáramlás. Amikor csak lehetőséged van rá, akkor viselj kényelmes cipőt. Ez is segíti a lábak megfelelő vérkeringését.

 

Végezetül pedig nagyon fontos a vitaminbevitel is. A C-vitamin nagyon sokat segít abban, hogy az érfalak rugalmasak maradjanak. A HillVital Vitaflex kifejezetten az ilyen problémákra lett kifejlesztve. A C-vitaminon kívül tartalmaz még E-, D3-vitamint is, valamint omega-3 zsírsavat, szelént, szőlőmag kivonatot és keserű narancsot is. Ezzel a vitaminnal karbantarthatod az erek és az érhálózatot is. Ez azért fontos, mert ha hajszálerek vagy akár visszerek jelentkeznek, akkor minden esetben szükséges az érhálózat egészségesen tartása. A külső kezelés mellett tehát nagyon fontos a belső kezelés is.
 

Reméljük minden kérdésedre választ nyertél. Nem győzzük kiemelni, hogy milyen fontos a megelőzés. Tehát érdemes rendszeresen mozogni, egészségesebben táplálkozni és mindenképpen be kell vinned a szükséges vitaminokat. Ha hajszálereket tapasztalsz még meg akkor megelőzheted a visszerek kialakulását. Ha hasznosnak találtad ezt a cikket, akkor oszd meg az ismerőseiddel!

Vedd fel a harcot a hajszálerekkel!