A csillagánizsból készült tea többféleképpen használható fel.
A hagyományos kínai orvoslás görcsoldó hatása miatt, elsősorban reumatikus fájdalmak enyhítésére ajánlja.
A belőle készült tea képes csökkenteni a köhögést, valamint hozzájárul az immunrendszer erősítéséhez is. Ennek köszönhetően a szervezetünk könnyebben képes felvenni a harcot a kórokozókkal, valamint betegségekkel. Ha betegnek érezzük magunk, akkor érdemes elkezdeni a teájának fogyasztását. Naponta akár két három adaggal is ihatunk belőle. A csillagánizs teát hagyományosan használják emésztési problémák, például puffadás, gyomorégés és bélgázok kezelésére.
A csillagánizs hatása miatt a belőle készült tea enyhítheti a gyomor- és bélrendszeri görcsöket, és segíthet a megfelelő emésztési folyamatok elősegítésében. A csillagánizs tea enyhe nyugtató hatással rendelkezik, amely segíthet csökkenteni a stresszt és a szorongást. A tea fogyasztása elősegítheti a relaxációt és a nyugodt alvást. A csillagánizsban található aktív vegyületeknek köhögéscsillapító és köptető hatásuk lehet, ezért segíthetek a légzőszervi megbetegedések, például köhögés, nátha vagy asztma tüneteinek enyhítésében.
Csillagánizs teát azonban nem csak betegség idején érdemes fogyasztani.
Teáját akkor is érdemes iszogatnunk, ha puffadással vagy éppen székrekedéssel küzdünk, ugyanis a benne megtalálható hatóanyagoknak köszönhetően, könnyedén képes enyhíteni ezeket a tüneteket.
Felhasználása azonban itt még mindig nem merül ki.
Magában a csillagánizsban találhatunk A-, B-, és C-vitamint. Ezek több jótékony hatásuk mellett képesek védeni a sejteket a szabad gyökök okozta káros hatásoktól. Ezen felül hozzájárulnak az idegrendszer megfelelő működéséhez, aminek köszönhetően könnyebben kezelhetjük a stresszt és a vele járó következményeket. Ennek köszönhetően alvás előtt is érdemes elkortyolgatni egy csésze teát belőle.
Egyedi elkészítés:
Forraljunk egy bögre teának megfelelő mennyiségű vizet. Öntsük a bögrébe a vizet, majd adjunk hozzá egy teáskanál fekete teafüvet, valamint egy darab csillagánizst, amelyet előtte jól összetörtünk. Ezt követően hagyjuk nagyjából 10 percig állni, majd pedig szűrjük le. Ha már hűlt egy keveset, akkor a langyos teába mézet is tehetünk.