A térdtől lefelé lévő lábfájás okai
Lábfájdalom szinte minden ember életében jelentkezett már.
Fáj a lábam térdtől lefelé. A kor előrehaladtával nem csak halljuk de gyakran tapasztulj is ezt. Mi lehet ennek az oka?
A leggyakoribb és egyben a leghamarabb múló lábfájdalom oka az izmokban keresendő.
Leginkább izomláz, húzódás vagy akár zúzódás idézi elő. Szerencsére ezek különösebb, komolyabb kezelést nem igényelnek. Természetesen gyógyulást segítő krémek alkalmazhatóak.
Abban az esetben ha a lábfájdalom térdtől lefelé jelentkezik, akkor ezt a legtöbbször az alábbi problémák okozzák:
Ízületi, gyulladásos-kopásos betegségek:
Ez a lábfájdalom leggyakrabban magában a térdben, valamint a boka és lábfej környékén jelentkezik. A nagyobb igénybevételnek köszönhetően jelentkezik. Kiváltó oka lehet a megerőltető fizikai munka, a kor, valamint betegség is előidézheti. Mind a három esetben csökken az ízületi folyadék mennyisége. Ennek köszönhetően a csonton kinövések keletkezhetnek, sérülhet az ízületi tok, valamint gyulladásos folyamatok is megindulhatnak.
Érszűkület:
A lábikrafájdalom igen gyakori kiváltó oka az érszűkület. Az érszűkület első tünete maga a lábikrafájdalom. Szűkült verőér esetén a verőérbe nem tud megfelelő mennyiségű vér a lábizomba szállítódni. Ilyenkor oxigénhiányos állapot lép fel és a szervezet ezt fájdalommal jelzi. Ennek a problémának igen gyakori tünete, hogy 50-100 méter megtétele után a lábikra elkezd fájni, amely megálláskor csökken, valamint teljesen megszűnik. Ezt követően újabb 50-100 méter után a fájdalom ismét jelentkezik. További jellemzője a hideg végtagok.
Visszér-tágulat:
Ez szintén egy keringési probléma, amely könnyed térd alatti fájdalmat okozhat. Az érszűkülettel ellentétben, itt nem az oda, hanem a visszajuttatott vér mennyiségével van probléma. A visszeres lábra jellemző a sok állás, ülés után, éjszaka jelentkező feszülő érzés. A láb ilyenkor a vissza nem szállított folyadék miatt gyakran meg is dagad. Jellemző rá az éjszakai lábgörcs. Egyes esetekben megjelenhetnek kitüremkedő kacskaringós visszerek is. Leggyakrabban a 30 éves kor, valamint szülés után jellemző. Az állandó ülő, illetve álló munka szintén elősegíti a kialakulását.
HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
