A váll és nyakfájdalom lehetséges okai
A váll és nyakfájdalom évente a lakosság közel 30%-nál fordul elő.
A váll és nyakfájdalom leggyakoribb oka a nyak-, és a karizmok, inak és ízületi szalagok túlterhelése, húzódás, esetleg rándulása.
Kevesebb, de nem elhanyagolható esetben a fájdalom oka mögött reuma, ízületi gyulladás, csigolyatörés vagy akár fertőzés is állhat.
Mit tehetünk ellene?
A nyaki és válli izmok fájdalma, görcse a legtöbb esetben 1-2 héten belül javul és az esetek közel 90%-ban 8 hét elteltével teljesen meg is szűnik. Annak érdekében, hogy addig is csillapítsuk a fájdalmat, használhatunk nem szteroid tartalmú gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító krémeket. Ezzel nem csak a gyógyulást segíthetjük elő, hanem csökkenthetjük a rosszabbodás esélyét is. A helyi használatú termékek használata ajánlott, ugyanis a szájon át alkalmazható gyógyszerek esetében a készítmények gyakran terhelhetik a gyomrot, az emésztőrendszert, valamint a szívet is. Helyi használat esetén, mint például tapasz vagy krémek, a hatóanyagok szinte azonnal a fájdalmas területre összpontosulnak.
Mikor kérjünk segítséget?
Sérülés, láz, nyaki duzzanat, nyelés, valamint légzészavar, továbbá fejfájás esetén orvoshoz kell fordulni. Ezen kívül, ha a nyak merevsége miatt nem tudjuk megérinteni a mellkast, ami akár az agyhártyagyulladás jelei is lehet, szintén keressük fel orvosunkat. Ezen kívül, ha a fájdalom csillapíthatatlan, pihentetéskor rosszabbodik, valamint egy hét elteltével sem javul az az állapot és akár a végtagok zsibbadása is társul hozzá, szintén keressük fel orvosunkat!
Hogyan előzhető meg?
Amennyiben tehetjük, akkor kerüljük az órákon át tartó, megszakítás nélküli egy helyben való ülést. Ha számítógép előtt dolgozunk, rendszeresen ajánlott felállni és megmozgatni a hátat és a nyakat. A helyes testtartás szintén nagyon fontos.
HASZNOSNAK TALÁLTAD EZT A CIKKET?
