A nyaki csigolyák kopása vagy az izomszakadás, a kar és a vállfájdalom hátterében többféle betegség is állhat. A probléma eredete általában a nyakból a vállból vagy magából a karból indul.
Általában alapos vizsgálat szükséges a probléma okának kinyomozásához.
A váll valamint a karok fájdalma gyakran már nyaknál kezdődik. Némelyik esetben nem könnyű eldönteni, hogy valakinek ténylegesen fáj-e a válla vagy a fájdalom lehet, hogy a nyakcsigolyánál kezdődik vagy akár súlyos koszorúér betegség is állhat a háttérben. Gyakran felső végtagi fájdalom is lehet a diagnózis de sok esetben bizonytalan. Van olyan is, hogy a radiológus a meglévő röntgenfelvételeken a nyakcsigolyák kopását állapítja meg. Ezzel annyi a probléma, hogy gyakran véletlenszerűen állapítja meg és lehet semmi köze a fájdalomhoz.
A kar és a vállfájdalom hátterében legtöbb esetben nem a nyakcsigolyák degeneratív zavara hanem a funkcionális zavar állhat.
Ez azt jelenti, hogy izomfeszülés jön létre a nyak hátsó részén. Az alvással is kezdődhetnek a problémák. Alvás közben az izmok ellazulnak ilyenkor alig tartja valami a csigolyákat ezért órákra rossz helyzetben rögzülnek. Ilyenkor jön létre a kar fájdalom alvás közben, nyakmerevség is létrejön. Ez általában csak a nap folyamán enyhül valamikor.
A munka során megmerevedett fejtartás is kiválthatja a panaszokat.
Ilyen munkák a számítógép előtt vagy íróasztalnál végzett munkák, vagy akár a pénztárosoknak is nagyon rossz lehet egy idő után a sok állás illetve a sofőröknek is a sok ülés.
A vállízület nagyon mozgékony ízület és kisebb terhelésnek is van kitéve mint a térd vagy a csípőízület.
A vállban eléggé ritka szokott lenni a kopás és az artrózis. A vállfájdalom gyakori oka lehet az ízületet körülvevő szakadások. Ezek lehetnek kisebb szakadások. Okozhatja egy trauma vagy akár egy esés. Ebben az esetben érdemes hűteni a problémás végtagot egy hideg borogatással.
Jobb kar fájdalom éjszaka?
Sok esetben csak megerőltetés állhat, vagy akár csak annyi, hogy nem jó pózban feküdtél. Nagyon jók lehetnek még a gyógynövényes készítmények is de csakis olyanok mint amilyen a Maximum balzsam is mivel nem tartalmaz semmiféle mesterséges összetevőt hanem 100%-ban gyógynövényeket tartalmaz. Érdemes neked is kipróbálnod ha karfájdalommal küzdesz! Ha nem múlik a fájdalom néhány hét múlva sem, akkor érdemes egy szakorvoshoz ellátogatni.
Milyen okai lehetnek az éjszakai karizom fájdalomnak?
Csukló- vagy karbetegségek: Például ízületi gyulladás, ízületi kopás, ízületi gyulladás vagy teniszkönyök. Ezek a betegségek gyakran éjszakai fájdalmat okozhatnak.
Túlterhelés vagy sérülés: Ismétlődő vagy hirtelen mozdulatok, amelyek túlterhelik vagy megsérthetik a csukló- vagy karizmokat, fájdalmat és kellemetlenséget okozhatnak, különösen éjszaka.
Kéztőalagút szindróma: Ez egy olyan állapot, amikor a csukló alatt futó középső ideg összenyomódik, ami csuklófájdalmat és éjszakai kellemetlenséget okozhat.
Izomgörcsök: Az izmok hirtelen összehúzódása és merevsége éjszaka fájdalmat okozhat.
Rossz testtartás: Rossz alvási testtartás vagy alvás közbeni nyomás az adott területen fájdalmat eredményezhet.
Idegi eredetű problémák: Ideggyulladás vagy más idegi problémák is okozhatnak éjszakai fájdalmat.
Stressz és szorongás: Magas stresszszint és szorongás is hozzájárulhatnak a test izmainak feszültségéhez és fájdalmához, különösen éjszaka.
Anyagcsere problémák: Bizonyos anyagcsere betegségek, mint például cukorbetegség, néha kiválthatnak éjszakai fájdalmat.
Gyulladásos folyamatok: Gyulladásos állapotok, mint például tendinitisz vagy bursitisz, fájdalmat okozhatnak.