Barion Pixel
Weboldalunk annak érdekében, hogy jobb felhasználói élményt biztosítson cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztató
Elfogadom
Hungarian
English
German
Kategóriák

Melyek a lábszárfájdalom legfőbb okai? Mutatjuk!

2024. 06. 10. 13:00:00 Hillvital.hu

Sajnos már szinte minden ember tapasztalt az élete során lábfájdalmat. A jobbik eset amikor nagyon gyorsan elmúlik, ám van olyan helyzet is amikor sokáig fennállhat a probléma. 

 

Ebben az esetben érdemes utánajárni a problémának, hogy mi állhat a háttérben.
 

Ha a lábfájdalom gyorsan elmúlik, akkor csupán izomhúzódásról lehet szó vagy izomlázról esetleg zúzódásról. Ezek nem igazán igényelnek kezelést, elég ha bekened egy minőségi gyógynövényes balzsammal és elmúlik. Viszont ha ez a kellemetlen érzés fennáll hosszú ideig, akkor mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni.

A lábfájdalom csoportjába tartozik az ízületi gyulladás és a porckopás is.
 

Ezek inkább a térdben meglévő porcok és a csípőízületek kopását szokták magukba foglalni. Gyakori lehet a lábszár, a boka és a lábfej elváltozása is. Ez a fajta probléma jelentősebben inkább a 40 év felettieket érinti.
 

Idegbecsípődés vagy isiász is állhat a probléma mögött.
 


Az idegbecsípődés okozhat akut mozgáskorlátozottságot és lumbágó vagy isiász formájában jelenik meg. Isiász esetén a fájdalmat sajnos erősíti egy köhögés, ilyenkor a fájdalom a comb hátsó részén, vagy a térd külső oldala mentén fut végig. Kialakulhat mellé zsibbadás és nyugalmi panasz is. Ez a fájdalom akár már a 20-as éveiben járó ember is érinthet. A mozgásszegény életmód és a sok ülés miatt alakul ki.


Egy lábikra fájdalom esetében rögtön érszűkületre szoktak gondolni.

Az érszűkület legelső jelei a lábikra fájdalmak. Az érszűkület jellemzően az 50 év felettieknél alakul ki. Elősegíti még a kialakulást a dohányzás is.

 

Mitől jelentkezhet lábszár fájdalom nyugalmi állapotban?

A lábszár fájdalmának számos oka lehet, és a pontos diagnózis eléréséhez fontos lenne szakemberrel konzultálni.

 

Izomfeszültség és izomgörcsök: Hosszabb ideig történő álló vagy ülő munka, nem megfelelő testtartás, vagy izomterhelés következtében kialakulhat izomfeszültség vagy görcs, ami fájdalmat okozhat a lábszárban.

 

Szoros cipők vagy rossz lábbeli: Nem megfelelő cipők viselése, szoros lábbeli, vagy magas sarkú cipők hosszú ideig történő viselete szintén okozhat lábszár fájdalmat.

 

Sérülések: Korábbi sérülések, például ficamok, húzódások vagy törések után is előfordulhatnak fájdalmas tünetek, különösen, ha a gyógyulás nem teljes.

 

Lábszárfekélyek vagy sebek: Diabétesz vagy érrendszeri problémák következtében kialakuló sebek vagy fekélyek is fájdalmat okozhatnak.

 

Érrendszeri problémák: Érszűkület, visszérproblémák vagy egyéb érrendszeri betegségek is kiválthatnak lábszár fájdalmat, különösen nyugalmi állapotban.

 

Idegproblémák: Idegi eredetű problémák, például ideggyulladás vagy idegszorítás is okozhatnak lábszár fájdalmat.

 

Gyulladások: A lábszár különböző részeiben kialakuló gyulladások fájdalommal járhatnak.



"Miért fáj a lábam éjszaka?" avagy miért jelentkezik a lábfájdalom éjszaka

 

A visszér-tágulat is okozhatja a lábszár illetve a lábfájdalmat. Ez lehet az éjszakai lábfájdalom talán legfőbb oka. Az éjszakai lábfájás felnőtteknél gyakrabban szokott előfordulni, ha viszont gyerekeknél észlelhető, akkor a legtöbb esetben valamilyen sérülés áll a háttérben. Mindenképpen érdemes egy orvosnak is megmutatni ha nem múlik el néhány nap múlva sem.

Ez nem ugyanaz mint az érszűkület, mivel itt nem az oda áramló vér mennyisége nem elég, hanem a folyadék visszaszállítása. A vissza nem szállított folyadék miatt a láb ebben az esetben meg is dagadhat, tehát ha fájdalom mellett dagadást is tapasztalsz, akkor nagy a valószínűsége, hogy visszér-tágulattal küzdesz.
 

Az éjszakai sípcsont fájdalom is említendő. Ezt többféle dolog okozhatja. Az egyik leggyakoribb ok az úgynevezett "sípcsonti ízületi gyulladás", ami az ízületi porc kopásával jár. A kopás miatt az ízületi felszín elvékonyodik és az ízületi kocsonyák elvékonyodnak, ami fájdalmat okozhat.

A sípcsont fájdalma lehet a köszvény tünete is, ami egy anyagcserezavar miatt kialakuló betegség. A köszvényt jellemzi a magas húgysavszint a vérben, ami kristályokat képez, ami aztán az ízületi gyulladást okozhatja.

A sípcsont fájdalma lehet a reuma, arthritis vagy bursitis tünete is.

Egyéb oka lehet a stressz, a túlterhelés, a helytelen alvás pozíció, vagy a rossz matrac is.
 

Ha szeretnéd természetes módszerrel és persze hatásosan enyhíteni a lábszárfájdalmat, akkor próbáld ki a HillVital Maximum balzsamot. Speciális 19 gyógynövénnyel, magas hatóanyag tartalommal, vitaminokkal kifejlesztett balzsam, mely bőrbe masszírozva fejti ki a jótékony hatását. Ha legerősebb és a leghatékonyabb kell a reumatikus, ízületi fájdalmakra, akkor válaszd a természetet, a Maximum balzsamot. Ingyenes és gyors szállítás valamint 30 nap pénzvisszafizetési garancia.

 


"Jó tapasztalatokat oszthatok meg: a krémet reggel és este izületi panaszaimra használom. Bőven kenegetem vele végig a fájós lábaimat, térdemet, és pár nap eltelte után láss csodát: éjszaka már nem ébredek fájdalomra ! A lábamon ahol fájdalmat éreztem, ott kitartóbban, jobban maszirozgattam a krémmel. A krém összetevői gyógynövényekből állnak, amely megnyugtató számomra, jól kenhető- és könnyen felszivódó a krém. Mindenképp ajánlom a hasonló betegségben élőknek."

 

 

Az éjszakai lábszár fájdalom okai

 

Izomfeszültség és túlterhelés: Ha a lábakat hosszabb ideig állva tartják vagy túl sokat sétálnak, az izmok túlterhelődhetnek és görcsöket okozhatnak.

 

Hiányos ásványi anyagok: Hiányzó ásványi anyagok, mint a kálcium, magnézium vagy kálium, gyakran vezethetnek lábgörcsökhöz. Ezek az elemek fontosak az izmok megfelelő működéséhez.

 

Dehidratáció: Az elégtelen folyadékbevitel szintén hajlamosíthat a lábgörcsök kialakulására.

 

Rossz vérkeringés: A rossz vérkeringés vagy a perifériás artériás betegség is hajlamosíthat az éjszakai lábgörcsök kialakulására.

 

Gyógyszerek mellékhatásai: Bizonyos gyógyszerek, például diuretikumok vagy vérnyomáscsökkentők, néha lábgörcsöket okozhatnak.

 

Alacsony hőmérséklet: Hidegben az izmok hajlamosabbak lehetnek a görcsre.




Lábszár fájdalom éjszaka

Az alsó lábszár fájdalom okai

 

1. Izomfáradtság és túlterhelés

  • Túlterhelés: Gyakori az intenzív edzés vagy hosszan tartó fizikai aktivitás után. Ilyenkor az izmok túlterhelődnek, ami fájdalmat okoz.

  • Izomgörcsök: Hirtelen, erős izomösszehúzódások, amelyeket dehidratáció, elektrolit-egyensúlyhiány vagy túlzott használat okozhat.

 

2. Sín fájdalom (sípcsonti stressz-szindróma)

  • Tünetek: Fájdalom a sípcsont (tibia) mentén, különösen edzés vagy futás után. Gyakori sportolók, különösen futók körében.

  • Okok: Túlzott használat, nem megfelelő lábbeli, vagy rossz edzéstechnika.

 

3. Ínhüvelygyulladás

  • Tünetek: Fájdalom és duzzanat az ín körül, különösen a sarok Achilles-ín környékén.

  • Okok: Ismétlődő mozgás, túlterhelés, vagy sérülés.

 

4. Izom- vagy szalag sérülés

  • Tünetek: Éles fájdalom, duzzanat, véraláfutás.

  • Okok: Hirtelen mozdulatok, rossz lépés, vagy közvetlen ütés.

 

5. Csonttörés

  • Tünetek: Intenzív fájdalom, duzzanat, deformitás.

  • Okok: Baleset, sport, vagy más trauma.

 

6. Érszűkület 

  • Tünetek: Fájdalom, amely sétálás közben jelentkezik és pihenéskor elmúlik, hideg lábak, bőrszínváltozás.

  • Okok: A lábak artériáinak szűkülete, amely korlátozza a véráramlást.

 

7. Mélyvénás trombózis 

  • Tünetek: Fájdalom, duzzanat, melegség az érintett lábon.

  • Okok: Vérrög a mélyvénában, amely életveszélyes lehet, ha a tüdőbe kerül.